saita
03 خرداد 1402 - 20:54

پایان فصل کابوس‌وار نساجی با حذف از جام حذفی

تیم فوتبال نساجی مازندران در ادامه روند ناکامی‌های خود با شکست سنگین برابر استقلال از جام حذفی کنار رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، دیدار تیم‌های استقلال و نساجی مازندران در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار شد و در انتهای نیمه اول استقلال ۲ بر صفر برنده از زمین خارج شد.

داور: حسن اکرمی

اخطار: ایوب کلانتری و علیرضا ابراهیمی از نساجی ؛ مهدی مهدی‌پور از استقلال

گل‌ها: آرش رضاوند (۲۴) ، علیرضا ابراهیمی (گل به خودی ۳۴)

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، صالح حردانی، رافائل سیلوا، عارف غلامی، جعفر سلمانی، روزبه چشمی، آرش رضاوند، مهدی مهدی‌پور، محمد محبی، مهدی قایدی و امیرارسلان مطهری.

ترکیب نساجی: علیرضا حقیقی، احسان قهاری، سعید غلامعلی بیگی، ایوب کلانتری، حامد شیری، متین کریم‌زاده، مهرداد عبدی، علیرضا ابراهیمی، احمد موسوی، محمدرضا مهدی‌زاده و رضا جعفری.

همان‌طور که انتظار می‌رفت استقلال بازی را هجومی آغاز کرد و با حملات متعدد سعی در فروریختن دروازه حریف داشت اما کارلوس هرناندز به شاگردان گفته بود تا تمامی روزنه‌های را ببندند اما بالاخره دقیقه ۲۴ مقاومت نساجی شکست و آرش رضاوند گل اول استقلال را وارد دروازه نساجی کرد۱.

۱۰ دقیقه بعد هم علیرضا ابراهیمی با گل به خودی باعث شد تا برتری استقلال مضاعف شود و آبی‌پوشان پایتخت نیمه نخست را با برتری بهتری ببرنند.

حواشی و موقعیت‌های بازی :

دقیقه ۴: شوت آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: سانتر کلانتری روی یک ضربه کرنر به شکل خطرناکی توسط مدافعان استقلال دفع شد و به کرنر رفت.

دقیقه ۲۱: چرخش و شوت مهدی مهدی پور از پشت محوطه جریمه با اختلاف اندکی از کنار دروازه نساجی به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳: شوت سرکش مهدی قایدی با واکنش حقیقی رو به رو شد و او توپ را به کرنر فرستاد.

گل اول استقلال (۲۴): سانتر مهدی پور با ضربه سر ارسلان مطهری در مقابل دروازه به رضاوند رسید و ضربه سر این بازیکن وارد دروازه نساجی شد.

دقیقه ۳۲: پاس احمد موسوی به رضا جعفری و ضربه این بازیکن با اختلاف کم از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

گل دوم استقلال (۳۴): پاس در عمق برای مهدی قایدی در بین راه با تکل علیرضا ابراهیمی تغییر مسیر داد و وارد دروازه نساجی شد تا مدافع این تیم گل به خودی بزند.

دقیقه ۴۲: سانتر محمد محبی و ضربه ارسلان مطهری به شکل خطرناکی برای آبی‌پوشان به بیرون رفت.

دقیقه ۴۵: نفوذ جعفری سلمانی در سمت چپ محوطه جریمه نساجی و ضربه او با اختلاف کم از کنار دروازه حقیقی خارج شد.

نیمه دوم:

گل سوم استقلال (۵۶): ضربه صالح حردانی در محوطه جریمه با واکنش حقیقی به تیر دروازه نساجی خورد و محبی روی ریباند مقابل دروازه خالی با ضربه سر توپ را به تور دروازه نساجی چسباند تا اختلاف به سه گل برسد.

دقیقه ۶۴: شوت مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه حقیقی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۷۵: نفوذ ابوالفضل جلالی و پاس او به سجاد شهباززاده در محوطه جریمه و در ادامه ضربه شهباززاده به شکل خطرناکی از کنار دروازه نساجی خارج شد.

دقیقه ۷۷: در مقابل دروازه استقلال علی داوران صاحب توپ شد اما توپ روی پای او جفت و جور نشد و ضربه‌اش راهی به دروازه پیدا نکرد و بی‌ثمر بود.

دقیقه ۸۳: ضربه سر محمدرضا مهدی‌زاده روی یک ضربه کرنر به شکل خطرناکی از بالای دروازه حسینی به بیرون رفت.

دقیقه ۸۷: محبی با حقیقی تک به تک شد و ضربه چیپ او هدر رفت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

گل چهارم استقلال (۸۹): محمد محبی با پاس شهباززاده در صحنه‌ای مشابه با حقیقی تک به تک شد و این‌بار با ضربه چیپ این بازیکن دروازه نساجی را برای چهارمین بار باز کرد.

نساجی که در نیم فصل دوم لیگ برتر بدترین نتایج ممکن را گرفته بود و با شانس و اقبال در لیگ برتر ماندنی شد، در جام حذفی هم عملکرد ضعیف لیگ را ادامه داد تا در قامت قهرمان فصل گذشته جام حذفی ظاهر نشود و نتواند از عنوان قهرمانی خودش دفاع کند و با شکستی سنگین برابر استقلال از جام حذفی با تلخی وداع کند.

دومین دیدار مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه روز پنجشنبه بین تیم‌های هوادار و پرسپولیس بدون حضور تماشاگر در ورزشگاه پاس برگزار خواهد شد تا چهره دومین فینالیست مشخص شود.

استقلالی‌ها در شرایطی انتظار پرسپولیس در فینال را می‌کشند که در دیدار برگشت دربی تهران یک بر صفر به سرخپوشان باختند و با همین شکست از مسیر قهرمانی دور شدند. حالا دیدار احتمالی فینال استقلال با پرسپولیس می‌تواند برای آبی‌ها یک بازی انتقامی باشد.

پایان پیام/۸۶۰۵۹/غ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1236462